خانه » خبر » انتشار فیلم و تصاویر جدید از عملیات «نصر» در جنوب عربستان

انتشار فیلم و تصاویر جدید از عملیات «نصر» در جنوب عربستان

انتشار فیلم و تصاویر جدید از عملیات نصر در جنوب عربستان

انتشار فیلم و تصاویر جدید از عملیات «نصر» در جنوب عربستان

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی روز دوشنبه تصاویر جدیدی را از عملیات «نصر من الله» در نجران (جنوب عربستان) منتشر کرده است.

ارتش یمن عملیات نصر من الله را طی دو مرحله از ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد) در محورهای مختلف جبهه نجران آغاز کرد که مرحله اول آن تحت عنوان عملیات «شهید ابو عبدالله حیدر» و مرحله دوم آن با عنوان عملیات «الشهید ابوالحسنین» صورت گرفته است.

نصر من الله

سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیشتر در تشریح مرحله اول عملیات نصر من الله گفته بود که «در این عملیات، هزاران نفر که بیشتر آنها خیانت‌‌کار هستند از جمله صدها فرمانده، سرباز و افسر سعودی به اسارت گرفته شدند».

عملیات نصر من الله

یحیی سریع اعلام کرد که «نیروهای یمنی در 72 ساعت اول این عملیات موفق شدند، شبه‌نظامیان مستقر در نجران را تحت محاصره کامل خود قرار دهند و مقادیر زیادی از سلاح‌ها و خودروهای نظامی آنها را به غنیمت بگیرند»

 

نیروهای یمنی

وی در تشریح جزئیات مرحله دوم عملیات «نصر من الله» در جنوب عربستان گفت که «به اندازه ماه‌ها از دشمن تسلیحات به غنیمت گرفته‌ایم».

مرحله دوم عملیات نصر من الله

یحیی سریع اعلام کرد که «یگان موشکی ارتش یمن، 6 عملیات را در مرحله دوم این عملیات انجام دادند که شاخص‌ترین آن عملیات حمله موشکی به فرودگاه نجران بود. یگان پهپادی ما نیز در مجموع 16 عملیات از جمله دو عملیات مشترک با یگان موشکی و دو عملیات مشترک نیز با یگان توپخانه‌ای انجام داده است».

ارتش یمن

سریع در ادامه تشریح جزئیات مرحله دوم عملیات «نصر» گفت که «بیش از 120 خودروی زرهی منهدم و دست‌کم حدود 200 نیروی دشمن کشته و یا زخمی شده‌اند».

بیشتر بخوانید :   پولدار شدن یک شبه دارندگان ارز دیجیتال

وی در ادامه گفت که «منبع سلاح‌های ما دشمن است و نیروهای ما سلاح‌های مدرن دشمن را به غنیمت می‌گیرند. در مرحله دوم عملیات نصر به اندازه‌ ماه‌ها از دشمن سلاح و تجهیزات به غنیمت گرفته‌ایم»

[jwplayer Bl4oARFJ]

منبع : خبرگزاری فارس

کسب درآمد

بیشتر بخوانید :   علائم کرونا در کودکان را بیشتر بشناسید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *