تخفیف ویژه برای حمایت از کسب و کار ها

برای سفارش به بخش تبلیغات مراجعه کنید

مجله اینترنتی سرو دانلود

خانه » فیلم و انیمیشن » اکشن » تیم ملی والیبال ایران ۱ – مصر ۳، شکست ناباورانه بلندقامتان در گام دوم

تیم ملی والیبال ایران ۱ – مصر ۳، شکست ناباورانه بلندقامتان در گام دوم

ایران مصر

تیم ملی والیبال ایران ۱ – مصر ۳، شکست ناباورانه بلندقامتان در گام دوم

تیم های ملی والیبال ایران و مصر در چارچوب رقابت های جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن از ساعت ۰۵:۳۰ امروز (چهارشنبه) به مصاف هم رفتند. شاگردان کولاکوویچ که در نخستین دیدارشان در این رقابت‌ها بر خلاف مصری‌ها که استرالیا را برده بودند  با نتیجه ۳ -۱ مغلوب روسیه قدرتمند شده بودند و به شدت نیازمند برد در این بازی بودند. تیم ملی کشورمان پیش از این دیدار چندین مرتبه با مصر رو به رو شده بود و در بیشتر آن دیدار‌ها برنده شده بود.

ست نخست / ایران ۲۵ – مصر ۲۲

عبادی پور، معروف، مجرد، فیاضی، شفیعی و پوریا یلی ترکیب آغاز کننده بازی برای تیم کشورمان بودند، نخستین امتیاز این ست برای ایران روی سرویس مصری‌ها که به بیرون رفت به دست آمد. یلی در ادامه توانست دومین امتیاز را روی برگشت سرویسی که توسط شفیعی زده شد به دست آورد. در ادامه، اما سرویس دوم شفیعی به بیرون رفت تا نخستین امتیاز مصری‌ها به دست بیاید.

تیم کشورمان در این بازی شروع بهتری داشت و راحت‌تر امتیاز می‌گرفت. اشتباه در ضربات سرویس از بازیکنان ایرانی همان ابتدا به مصری‌ها دو امتیاز داد. سرو قامتان کشورمان در ادامه موفق شدند با انجام بازی سرعتی و دقیق برای حریفشان دردسر ایجاد کنند و به راحتی امتیاز بگیرند. شاگردان کولاکوویچ در ادامه هم امتیاز‌های خوبی کسب کردند و خیلی زود به امتیاز ۸ رسیدند تا دو تیم به استراحت فنی و قانونی نخست بروند.

نخستین امتیاز هم پس از این وقت برای تیم ایران بود، بلند قامتان در بازی امروز بازی چشم نواز تری را ارائه می‌دادند و به خوبی نقشه کادر فنی را پیاده می‌کردند. مصری‌ها هم، اما با این وجود بازی را رها نکردند و با تمام تلاش  توپ می زدند و همین باعث شد تا در ادامه کار اختلاف دو تیم بیش از ۳  امتیاز نشود. سرمربی مصر در ادامه و هنگامی که نتیجه بازی ۱۳ – ۱۰ به سود ایران بود درخواست وقت استراحت داشت.  

آن‌ها در ادامه توانستند پس از این وقت استراحت امتیاز بگیرند، اما دفاع نه چندان محکم آن‌ها بازهم نتوانست مانع حمله و امتیاز گیری والیبالیست‌های ایرانی شود. پوریا فیاضی بدون تردید در این ست عملکرد فوق العاده‌ای داشت. فیاضی پس از کسب امتیازی ارزشمند سرویسی زد و زمینه ساز رالی جذابی شد که در نهایت امتیاز آن به مصری‌ها رسید. آن‌ها در ادامه هم موفق‌تر بودند و اختلاف را به حداقل رساندند. با این حال تیم ملی والیبال کشورمان زودتر از حریف به امتیاز ۱۶ رسید و دو تیم به وقت استراحت رفتند.  

بلندقامتان کشورمان در دیدار امروز بر خلاف بازی روز گذشته در دریافت و دفاع بهتر بودند، ولی در ضربات سرویس بی دقت‌تر ظاهار شدند و چند امتیاز به حریف دادند. بازی در ادامه کار با امتیازی که برای ایران به دست آمد دنبال شد، مصری‌ها که نمی‌خواستند بازنده بازی باشند چند امتیاز خوب گرفتند و بازی درامتیاز ۱۸ به تساوی کشیده شد. همین باعث شد تا کولاکوویچ در ادامه درخواست وقت استراحت داشته باشد.

بازی در ادامه کار بسیار نزدیک و نفسگیر دنبال می‌شد و دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشته بودند. بازی در ادامه به سود ایران دنبال شد و در حالی که نتیجه در امتیاز ۲۰ برابر بود درخشش یلی و فیاضی برای ایران دو امتیاز در پی داشت و همین باعث شد تا سرمربی مصری‌ها بار دیگر درخواست وقت استراحت داشته باشد. در ادامه کار سرویس بازیکنان ایرانی به تور برخورد کرد امابازیکنان ایرانی هم امتیاز گرفتند ا نتیجه ۲۳ – ۲۱ به سود ایران دنبال شود.  

کولاکوویچ در ادامه امیر حسین اسفندیار جوان را هم به میدان آورد تا دفاع بهتری انجام شود، حساسیت در امتیاز‌های پایانی به اوج رسیده بود دو تیم در هر رفت و برگشت توپ امتیاز می‌گرفتند. اما بازیکنان ایرانی موفق‌تر بودند و در نهایت با نتیجه ۲۵ -۲۲ برنده این ست شدند.  

تیم ملی والیبال ایران ۱ - مصر ۱/ گزارش لحظه به لحظه ست سوم

ست دوم / ایران ۲۴ – مصر ۲۶ 

نخستین امتیاز در ست دوم برای تیم ایران بود ، دو تیم با همان ترکیب آغازی ست نخست به میدان آمدند. مصر در ادامه روی سرویس بازیکنان ایرانی که به بیرون رفت امتیاز برابر را گرفت، آن ها، اما خودشان روی سرویس امتیاز از دست دادند تا کار به سود ایران دنبال شود. دفاع خوب علی اصغر مجرد روی ضربه محکم احمد مصری نتیجه را ۳ -۱ به سود ایران کرد. محمد مسعود مصری هم خوب سرویس نزد تا امتیازی دیگر برای ایران به دست بیاید، یلی هم از جمله ستارگان امروز ایران بود که روی پاس‌های عالی سعید معروف ضربات محکم و دقیقی به توپ می‌زد و برای کشورمان امتیاز می‌گرفت. سرمربی مصر در ادامه مجبور شد تا درخواست وقت استراحت داشته باشد.  

مصری‌ها پس از وقت استراحتی که داشتند به خوبی به جریان بازی برگشتند و توانستند امتیاز‌های خوبی بگیرند و اختلاف را به حداقل برسانند. با این حال بازی پایاپای و نزدیک دنبال می‌شد و در نهایت هم تیم ایران زودتر به امتیاز هشتم رسید تا دو تیم به نخستین وقت قانونی استراحت فنی این ست بروند.   اشتباه بازیکنان ایرانی در ضربات سرویس در این ست هم اتفاق افتاد و تیم حریف چند امتیاز گرفت. نخستین امتیاز پس از این وقت استراحت برای تیم مصر بود، ستارگان ایران، اما در ادامه نمایش خوب و قابل قبولی داشتند و اجازه ندادند حریف به آن‌ها نزدیک شود.  

درخشش سعید معروف و پاس‌های خوب و عالی او کار را به سود ایران در جریان انداخت، بازی البته در میانه‌های این ست نزدیک و حساس دنبال می‌شد و دو تیم تلاش می‌کردند تا به سختی به حریفشان امتیاز بدهند. جدال حساس و دیدنی دو تیم در این ست باعث شد تا رالی‌های زیبایی اتفاق بیافتد، احمد صلاح بازیکن و کاپیتان مصری‌ها در این ست خوب درخشید و توانست سرانجام امتیاز دو تیم را در ۱۴ مساوی کند.  کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در ادامه کار درخواست وقت استراحت داشت تا شرایط خوب را به تیمش بازگرداند.

تیم مصر در ادامه نمایش عالی داشت و نخستین امتیاز را به دست آورد آن‌ها روی سرویس هم امتیاز دیگیریگرفتند و ۱۶ – ۱۴ پیش افتادند تا دو تیم به وقت استراحت و فنی دوم بروند. میلاد عبادی پور پس از این وقت، نخستین امتیاز را برای تیم کشورمان به دست آورد تا اختلاف به حداقل برسد، حریف، اما به بازی خوبش ادامه داد، آن‌ها روی دفاع و دریافت خوب برخورد کردند و تیم ایران بازهم به سادگی روی سرویس‌ها امتیاز از دست داد تا دوباره اختلاف دو تیم به ۲ امتیاز برسد.  

یلی پس از این برای ایران امتیاز خوبی به دست آورد تا اختلاف به حداقل برسد، او در ادامه روی پاس عالی سعید معروف امتیاز ۱۸ را هم گرفت تا حساب کار در امتیاز ۱۸ برابر شود. رالی جذاب و دیدنی در ادامه کار در نهایت با دفاع خوب علی اصغر مجرد منجر به امتیاز حساسی برای تیم کشورمان شدو بازی در ادامه حساس و نزدیک دنبال شد، دو تیم روی هر رفت و برگشت امتیاز می‌گرفتند، اما تیم ایران از حریفش پیش بود. دو تیم دوباره در امتیاز ۲۱ برابر شدند.  

تیم ملی کشورمان در ادامه امتیاز ۲۲ را به دست آورد و از حریف پیشی گرفت، عبادی پور هم در ادامه با آبشار دیدنی زمینه ساز امتیاز ارزشمند دیگری شد، سرمربی مصر پس از این درخواست وقت استراحت داشت و در ادامه نخستین امتیاز هم برای آن‌ها به دست آمد. عبادی پور بازهم در ادامه خوش درخشید و امتیاز دیگری برای تیم کشورمان کسب کرد، مصری‌ها هم به امتیاز ۲۳ رسیدند تا حساسیت به اوجش برسد.   در همین هنگام که بازی ۲۴ – ۲۳ به سود ایران بود کولاکوویچ درخواست وقت استراحت داشت،   اما این زمان خیلی به کار تیم کشورمان نیامد و دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شدند تا برنده این ست را امتیاز ۲۶ مشخص کند.  

مصری‌ها در ادامه بهتر شدند و بیست و پنجمین امتیاز را هم گرفتند، دفاع آن‌ها در لحظات پایانی عالی بود و در نهایت هم تیم مصر ۲۶ – ۲۴ برنده این ست شد، این اتفاق در حالی رقم خورد که بازی تا لحظات پایانی ۲۴ – ۲۲ به سود ایران بود.  

ست سوم / ایران ۱۸ – مصر ۲۵ 

نخستین امتیاز در این ست برای مشکی پوشان مصری به دست آمد، آن‌ها که در پایان ست قبلی ۶ امتیاز گرفته بودند شروع توفانی همن در این ست داشتند و با دفاع فوق العاده روی تور به راحتی امتیاز‌های پیاپی گرفتند تا حساب کار ۳ – ۰ به وسد آن‌ها شود، بازی در ادامه به سود ایران دنبال شد و سرویس‌های بد آن‌ها برای ایران ۲ امتیاز داشت. مدافع مصری‌ها در ادامه هم امتیاز گرفت تا بازی ۴ -۲ شود، روند خوب آن‌ها ادامه دار بود و مصری‌ها دفاع عالی و ضربت قدرتمند بازهم امتیاز گرفتند تا حساب کار ۷- ۳ به سود آن‌ها دنبال شود.  

تیم ملی کشورمان پس از آن امتیازی ارزشمند به دست آورد، اما در نهایت مصری‌ها زودتر به امتیاز هشتم رسیدند تا تا دو تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند. پس از این وقت استراحت هم امتیاز برای مصری‌ها بود، اما بازیکنان ایرانی سرانجام موفق شدند یک امتیاز بگیرند تا به جریان بازی بازگردند. تیم مصر در ادامه کار به روند خویش ادامه داد، آن‌ها روی دفاع‌های روی تور و ضربات اسپک بسیار موفق شدند و از ایران پیشی گرفتند. اختلاف امتیاز دو تیم به طور ناباورانه در این ست به ۵ امتیاز رسید.  

ضربات خوب یلی و پاس‌های عالی کاپیتان معروف به کمک ایران آمد و اختلا کمتر شد، ستاره‌های مصری با وجود سن بالایی که داشتند، اما خوش می‌درخشیدند و امتیاز‌های خوبی برای تیمشان می‌گرفتند، کولالکوویچ در لحظاتی از این ست با استراس بیشتری نسبت به همیشه نظاره گر بازی بود. تیم ایران موفق شد امتیاز ارزشمند دیگری کسب کند تا فاصله کمتر شود، اما این مصری‌ها بودند که زودتر به امتیاز ۱۶ رسیدند و دو تیم به وقت‌های استراحت فنی رفتند. نخستین امتیاز پس از این زمان برای تیم ملی مصر بود.  

بازی آن‌ها در این ست کاملا تغییر کرده بود، تیم کشورمان اگرچه در کسب امتیاز خیلی موفق نبود، اما از جوانانش به خوبی سود می‌برد. شاگردان کولاکوویچ در ادامه بازهم موفق شدند فاصله را کمتر کنند و به ۲ امتیاز برسانند. یلی در ادامه امتیاز ارزشمند دیگری کسب کرد تا فاصله به حداقل برسد و همین بهانه‌ای شد تا سرمربی مصر درخواست وقت استراحت داشته باشد.  

پس از این زمان ایران نتوانست از فرصت سرویسی که در اختیاز دارد بهره ببرد و امتیاز ۱۸ هم به تیم ملی والیبال مصر رسید. این البته پایان کار نبود و آن‌ها بازهم امتیاز گرفتند تا خیلی زود اختلاف دو تیم به ۳ امتیاز برسد. امتیاز ۲۰ برای مصری‌ها روی ضربه سرویس به دست آمدو در ادامه هم ضربه بد عبادی پور که به بیرون از زمین رفت منجر به امتیاز بیست و یکم برای بهترین تیم آفریقا شد. تیم ملی کشورمان با حضور جواد کریمی تمام و کمال آرایش جوانی به خود گرفت و موفق شد چند امتیاز پیاپی هم کسب کند، اما این برای برگشت به بازی کافی نبود و بازهم این تیم مصر بود که توانست با نتیجه ۲۵ – ۱۸ برنده این ست باشد.  

ست چهارم /  ایران ۲۴ – مصر ۲۶ 

چهارمین ست این بازی با کسب امتیاز برای تیم ملی کشورمان آغاز شد. شاگردان کولاکوویچ به راحتی در ابتدای این ست ۲ امتیاز گرفتند، مصری‌ها هم، اما اجازه ندادند از همان اول امتیاز زیاد شود. تیم ملی کشورمان در ابتدای این ست روی دریافت خیلی مطمئن نشان نداد، شاگردان کولاکوویچ قصد داشتند با بازی سرعتی زهر حملات مصر را بگیرند، اما بی دقتی در دفاع و دریافت کار را دشوار‌تر می‌کرد. بلند قامتان اگر چه در شمارش امتیاز از حریفشان پیش بودند، اما بازی محکم و مطمئنی را به نمایش نمی‌گذاشتند.  

تیم مصر که روز گذشته هم نایب قهرمان آسیا یعنی استرالیا را برده بود می‌خواست به شگفتی سازیش ادامه دهد و بازیکنان این تیم بازی بسیار خوبی رابه نمایش گذاشته بودند. اختلاف دو تیم در ادامه به حداقل رسید، اما این تیم ایران بود که موفق شد زودتر از حریفش به امتیاز هشتم برسد تا دو تیم به استراحت قانونی فنی اول بروند. نخستین امتیاز پس از این زمان برای تیم ایران بود، بلند قامتان شرایط خوبی ایجاد کردند و توانستند چند امتیاز پیاپی کسب کنند. دفاع و دریافت نامطمئن، اما بازهم برای مصری‌ها امتیاز در پی داشت.   بازی رفته رفته حساس‌تر می‌شد و تیم ایران، اما توانست فاصله اش را با حریفش حفظ کند.  

تیم ملی کشورمان در ادامه موفق شد به راحتی در این ست امتیاز شانزدهم را بگیرد و فاصله ۴ امتیازی با حریفش را حفظ کند، ملی پوشان پس از این به وقت استراحت فنی دوم رفتند و به نکات فنی کولاکوویچ گوش کردند، پس از این زمان نخستین امتیاز برای مصر بود، آن‌ها به خوبی امتیاز گرفتند امنا نتوانستند فاصله شان را با تیم ایران به کمتر از ۳ امتیاز برسانند.   آن‌ها در ادامه، اما بهتر شدند و هنگامی که نتیجه ۱۹ – ۱۷ به سود ایران بود سرمربی ایران وادار شد تا درخواست وقت استراحتی داشته باشد.  

پس از این اهم بازی به سود ایران دنبال شد، اما لحظات پایانی این ست همانند یک فاجعه بود، تیم مصر در حالی که ۲۰ – ۱۸ از تیم کشورمان عقب بود در ادامه موفق شد ۳ امتیاز بگیرد و از بلند قامتان ایرانی فاصله بگیرد. کولاکوویچ دوباره مجبور شد درخواست وقت استراحتی داشته باشد.  

حساسیت به اوج خود رسیده بود، ایران در ادامه موفق شد امتیاز بگیرد و دوباره از حریفش پیش بافتد، اما بازهم این مصری‌ها بودندکه کار را به تساوی کشاندند. بازی پایاپای و نزدیک دنبال می‌شد و دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شدند، اما اشتباهات ادامه دار سرانجام کار را تمام کرد و تیم مصر توانست ۲۶ – ۲۴ برنده این ست و در نهایت ۳- ۱ برنده این بازی باشد.

تیم ایران بدین ترتیب دومین شکست پیاپی اش را تجربه کرد، ملی پوشان باید بامداد جمعه و از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد با کانادار بازی کنند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.