خانه » خبر » اخبار فرهنگی » درخواست برای تحریم فیلم مولان شرکت دیزنی

درخواست برای تحریم فیلم مولان شرکت دیزنی

فیلم مولان

درخواست برای تحریم فیلم مولان شرکت دیزنی

فیلم سینمایی جدید شرکت والت دیزنی با تحریم طرفداران دموکراسی در خاوردور مواجه شد.

فیلم سینمایی جدید شرکت والت دیزنی با تحریم طرفداران دموکراسی در خاوردور مواجه شد.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، ساخت یک فیلم جدید شرکت والت دیزنی و نمایش آن در هنگ کنگ چالش ساز شده است.طرفداران جنبش دموکراسی خواهی در هنگ کنگ از مردم خواسته اند این فیلم را تحریم کنند.

 

ستاره‌های فیلم “مولان” Mulan از اقدام دولت هنگ کنگ در سرکوب معترضان شرکت کننده در تظاهرات ضددولتی حمایت کرده اند.رهبر تظاهرات هنگ کنگ اعلام کرده است همه کسانیکه به حقوق بشر اعتقاد دارند نباید از این فیلم پشتیبانی کنند.

به گفته کارشناسان، سازندگان فیلم در صنعت فیلمسازی آمریکا باید مراقب باشند، زیرا اظهارنظر‌های آن‌ها می‌تواند بر آینده و موفقیت مالی یا شکست فیلم‌های آن‌ها تاثیرگذار باشد.جنبش دموکراسی خواهی تایلند نیز به جمع کسانی ملحق شده است که می‌گویند این فیلم باید تحریم شود. فعالان تایوانی نیز به جمع تحریم کنندگان این فیلم ملحق شده اند.

مولان فیلمی در ژانر اکشن و تخیلی است که شرکت والت دیزنی ساخته است. این فیلم برگرفته از نسخه پویانمایی مولان است که در سال هزار و نهصد و نود و هشت شرکت دیزنی به بازار عرضه کرد. داستان این فیلم براساس یک داستان عامه چینی موسوم به حماسه مولان است.

لیو ییفی Liu Yifei نقش مولان را در این فیلم سینمایی بازی می‌کند. فیلمبرداری این فیلم در اوت دو هزار و هجده شروع شد و تا ماه نوامبر ادامه داشت. این فیلم در نیوزلند و چین فیلمبرداری شده است. بودجه ساخت این فیلم دویست میلیون دلار بوده است. این فیلم پرهزینه‌ترین فیلمی است که تاکنون به دست یک کارگردان زن در جهان ساخته شده است.

بیشتر بخوانید :   ظهور گداهای بنزینی در پمپ بنزین‌های بین جاده‌ای

منبع : خبرگزاری صدا سیما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[uniplace_links]