خانه » آیا می دانستید » قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان این 6 مطلب را بخوانید

قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان این 6 مطلب را بخوانید

قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان این 6 مطلب را بخوانید

قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان این 6 مطلب را بخوانید

 آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟

تفاوت سنی زیاد آن هم در شرایطی که زن از مرد بزرگ تر باشد، آرام آرام فاصله میان شما را بیشتر می کند. ممکن است شمایی که چند سال از شوهرتان بزرگ تر هستید و همسر جوان تر دارید، گاهی تحمل خامی و بی تجربگی اش را نداشته باشید.

ازدواج با مرد کوچکتر از خود

باور عرفی و سنتی در ایران این است که پسر باید از دختر برای ازدواج بزرگ تر باشد، این در حالی است که امروزه الگوی اختلاف سنی میان زوج و زوجه تغییر کرده است و به تدریج شاهد ازدواج هایی هستیم که زن بزرگ تر از مرد است .

1 – گاهی حوصله تان را سر می برد

هنگامی که با مردی ازدواج می کنید که از شما کوچکتر است ، با گذشت زمان از ازدواجتان و افزایش سنتان دیگر تحمل خامی و بی تجربگی او را نخواهید داشت . شما به علت اینکه این دوره از زندگی که همسرتان می گذراند را گذرانده اید و با دغدغه ها و تفکراتی که او در این سال ها با آن سر و کله می زند دست به گریبان بوده اید و از آنها عبور کرده اید ، دیگر حوصله آزمون و خطایش برای به دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی اش ندارید و تحمل خامی و بی تجربگی او برایتان سخت است مخصوصا اگر همسرتان در حال گذراندن سنین 20 تا 30 سال باشد.

 

2 – او را کنترل می کنید

اگر سن شما از همسرتان بالاتر باشد ، این اختلاف سنی باعث می شود که شما حرف اول را در زندگی بزنید و خواسته یا ناخواسته اقتداری به دست می آورید که مدام برای همسرتان تعیین و تکلیف می کنید و او را کنترل می کنید . بخشی از این قدرت و اقتدار را همسرتان به شما هدیه می کند زیرا او با ازدست دادن اعتماد به نفس در زندگی با شما ، قبل از انجام هر کاری از شما کسب تکلیف می کند و اما بخش دیگر از این اقتدار از تصور ذهنی خودتان نشات می گیرد.

بیشتر بخوانید :   10 فیلم ترسناک که طرفداران ژانر وحشت باید ببینند

 

3 – برایش مادری می کنید

زمانی که شما چندین سال از همسرتان بزرگترید به این دلیل که سالهایی که او می گذراند را قبلا گذرانده اید ، دوست ندارید او اشتباهاتی را مرتکب شود که شما قبلا مرتکب شده اید و راه حل رفع آن را می دانید بنابراین شروع به پند و اندرز و نصیحت می کنید . رفتار مادرانه و پند و اندرز شما باعث می شود همسرتان به فردی ناتوان و نابالغ تبدیل شود و گاهی از این رفتار شما خسته شود.

 

4 – از علایقتان دست می کشید

اگر همسرتان چند سال از شما کوچکتر باشد ، ممکن است به دلیل اینکه جوان تر به نظر برسید و افکار و رفتارتان را مطابق میل همسرتان سازید از خود واقعیتان فاصله بگیرید و به جای معاشرت با دوستان هم سن و سال خودتان، با گروه دوستی او رابطه بیشتری برقرار کنید و مثل آنها رفتار کنید و یا حتی ظاهر و سبک پوشش خود را نیز تغییر دهید و مانند جوان ها لباس بپوشید . این تغییر و تحول شاید در ابتدا برایتان جالب باشد و روحیه شما را عوض کند اما بعد از مدتی دوست دارید به روزهای قبلیتان بازگردید و بر اساس شخصیت واقعیتان رفتار نمایید.

 

5 – به خودتان شک می کنید

اگر شما همسری را بر گزیدید که چند سال از خودتان کوچکتر است ، بعد از گذشت مدتی از ازدواجتان خودتان را با زنانی همسن همسرتان و یا کوچکتر از او مقایسه می کنید و نسبت به تناسب میان خود و همسرتان با پیدایش چین و چروک در صورت و یا موی سفید در سر و به هم خوردن تناسب اندامتان شک می کنید .

بیشتر بخوانید :   خصوصیات روانشناسی رنگ چشم‌های مختلف بشناسید

این تردید به مرور زمان شما را نسبت به او بی اعتماد می سازد و به کوچک ترین رفتاری که همسرتان انجام می دهد حساس می شوید و حضور همسرتان در کنار زنان جوان را تهدید تلقی می کنید ، بی اعتماد شدن نسبت به همسرتان سبب بروز مشکلات زیادی در زندگی زنا شویی شما می شود.

 

6 – از رابطه جنسیتان ناراضی هستید

اگر سن دختر بالاتر از پسر باشد در مسائل جنسی دچار مشکل می شوند و به تدریج در بحث تحکیم خانواده، باعث سرد شدن روابط بین زوجین می شود.. اگر سن دختر بالاتر از پسر باشد و هنگامی که زن وارد دوره میانسالی می شود طبیعتاً دچار سردی در مسائل جنسی می شود و روابط بین زوجین را دچار مشکل می سازد. سن باروری در خانم ها محدودیت دارد ولی در مردان این گونه نیست ، این مسئله نیز می تواند مشکلاتی را برای اینگونه خانواده ها به وجود آورد .

 

دانلود فیلم و سریال نیم بها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[uniplace_links]