فروش ویژه تبلیغات متنی یکساله 50 هزار تومان تا 20 بهمن ماه

راه های ارتباطی : ایمیل : enjoycs@ymail.com  —  تلگرام :  sarvdlir

مجله اینترنتی سرو دانلود

خانه » سلامتی » کم کردن وزن با سالم ترین روش

کم کردن وزن با سالم ترین روش

کم کردن وزن

کم کردن وزن با سالم ترین روش

برای اینکه وزن کم کنید باید بدنتان را به سمتی هدایت کنید که از چربی‌های ذخیره شده به عنوان منبع تأمین انرژی استفاده کند.

رژیم‌های سخت و ورزش‌های شدید، هیچ کدام روش مناسبی برای کاهش وزن محسوب نمی‌شوند. کاهش وزن بدون داشتن رژیم غذایی سالم، متعادل و کم کالری دشوار است این امر به انگیزه عالی و کنترل قوی عادات غذایی نیاز دارد.

 

غذا راکامل بجوید

جویدن بیشتر غذا نه تنها موجب کاهش وزن شما می شود، بلکه کار هضم غذا در معده را نیز آسان‌تر می‌کند. چراکه که طولانی‌تر شدن جویدن باعث می‌شود تا غذا با آنزیم‌های دهان تماس بیشتری داشته و راحت‌تر هضم شود. در نتیجه شما بعد از خوردن غذا احساس سنگینی نخواهید کرد.

زمانی سمت غذا بروید که واقعا گرسنه هستید

برای خوردن غذا به شکم خود توجه کنید و هرگاه که احساس گرسنگی داشتید، غذا بخورید. این کار باعث تغییر در برنامه‌های غذایی شما می‌شود. آنگاه خواهید دید که وعده‌های غذایی شما کمتر شده و فاصله آن‌ها از هم بیشتر می‌شود.

حذف غذاهای پرکالری

غذا‌های پرچرب و شیرین را از وعده‌های غذایی خود حذف ‌کنید. می‌توانید مواد پرکالری را با مواد غذایی خوشمزه و کم کالری جایگزین کنید؛ تغییر رنگ بشقاب می‌تواند از پرخوری جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد شود. طبق این تحقیقات پیرامون راه‌های سریع کاهش وزن وقتی شما رنگ بشقابتان را تغییر می‌دهید، توجه شما به این تغییر رنگ جلب شده و میزان غذای کمتری را نوش جان می‌کنید.

خواب مناسب داشته باشید

بی خوابی در شب باعث می‌شود شکم شما تا دو برابر حجم معمولی باد کند. علاوه برآن اگر شما شب نخوابید، احتمال اینکه در روز بعد غذای بیشتری میل کنید افزایش پیدا می کند.

نوشابه ها را از برنامه غذای خود حذف کنید

هر ۱۲ اونس نوشابه حاوی ۱۵۰ کالری است؛ بنابراین حذف یک نوشابه در روز از رژیم غذایی شما ۱۰۵۰ کالری در هفته، برای شما صرفه جویی خواهد کرد. برخی افراد می‌گویند ما از نوشابه های بدون کالری استفاده می‌کنیم اما باید گفت این یک باور غلط است زیرا افرادی که به طور منظم نوشیدنی‌های رژیمی مصرف می‌کنند، در واقع دارند وزن خود را افزایش می‌دهند. به عنوان یک جایگزین خوب، آب بنوشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.