مجله اینترنتی سرو دانلود

خانه » سرگرمی » آیا می دانستید » 7 آسیب بازی با تلفن همراه در شب

7 آسیب بازی با تلفن همراه در شب

7 عارضه بازی با تلفن همراه در شب

7 آسیب بازی با تلفن همراه در شب

تا دیر وقت بیدار ماندن برای بازی با تلفن همراه چه خطراتی دارد؟

بسیاری از افراد  پس از خاموش شدن چراغ ها دوست دارند با موبایل خود بازی کنند که برای چشم آنها نیز بسیار مضر است.

بدن ما از ملانین برای به دست آوردن سیگنال تغییرات روز و شب استفاده می کند و هنگامی که با نور آبی تابش می شود، شکل خود را تغییر می دهد و سیگنال های بیولوژیکی ارسال می کند.

تلفن همراه نور آبی ساطع می کند، از یک طرف توهم “این روز است” را به مغز منتقل می کند، از طرف دیگر از ترشح ملاتونین توسط غده صنوبری جلوگیری می کند که به خواب کمک می کند و افراد را پرانرژی و بیشتر می کند.

7 ترفند ساده در صورت گم شدن در طبیعت

عوارض استفاده از تلفن همراه در شب

 

1. بر کیفیت خواب تأثیر می گذارد

برخی از افراد ممکن است قبل از رفتن به رختخواب با تلفن همراه خود بازی کنند و بیشتر مطالب موجود در تلفن های همراه بسیار هیجان انگیز است.اکنون بسیاری از افراد ممکن است چند ویدیوی کوتاه را نیز تماشا کنند.پس از تماشای آنها، مغز ما را تحریک کرده و آنها را فعال تر می کند.و در موارد شدید، ممکن است به خواب رفتن سخت شود.حتی زمانی که می خواهید بخوابید، مغزتان هیجان زده باقی می ماند.بنابراین بر کیفیت خواب تأثیر می گذارد و همچنین باعث می شود بدن و مغز نتوانند استراحت کافی داشته باشند.شاید وضعیت روحی روز بعد به خصوص خوب نباشد.

2. اختلال ساعت بیولوژیکی

بسیاری از افراد همیشه عادت دارند قبل از خواب با موبایل بازی کنند، اما نمی دانند که این نوع رفتار بد به بدن آسیب می رساند، اگر همیشه این رفتار را داشته باشند، بعد از یک دوره زمانی متوجه می شوند که ساعت بیولوژیکی آنها به هم می خورد. با گذشت زمان، اختلالات اتونومیک وجود دارد و کیفیت خواب شب تغییر    می کند، . و کیفیت خواب بسیار پایین می آید و نیاز به توجه زیادی دارد.

زیرا بازی با موبایل به راحتی مغز را در حالت هیجان قرار می دهد.بعد از مدتی بازی با موبایل، ساعت بیولوژیکی تحت تاثیر قرار می گیرد و کیفیت خواب به راحتی کاهش می یابد، بی خوابی و رویاپردازی، مشکل در به خواب رفتن و… ممکن است رخ دهد این تغییرات فیزیکی ممکن است هر روز قبل از رفتن به رختخواب بازی با تلفن همراه باشد.برای جلوگیری از آسیب رساندن به سلامتی باید فورا قطع شود.

3. کاهش بینایی

من اغلب قبل از رفتن به رختخواب با تلفن همراه بازی می کنم، بعد از مدتی متوجه می شوم که بینایی ام شروع به کاهش می کند و با نگاه کردن به چیزها تار          می شود، در این صورت باید به موقع بازی با تلفن همراه را متوقف کنم.از آنجایی که بسیاری از افراد با تلفن همراه بازی می کنند، تحریک نور بر بینایی آنها تأثیر می گذارد، عملکرد بینایی کاهش می یابد و هنگام نگاه کردن به اشیا تار می شوند.

اگر این عادت بد را به موقع اصلاح نکنید، در صورت ادامه کاهش بینایی، چشمان شما آسیب می بیند، بنابراین باید از این عادت بد دوری کنید و همیشه قبل از خواب با تلفن همراه خود بازی نکنید. برای جلوگیری از ادامه تأثیر بدن شما.

4. باعث کدر شدن و تیره شدن پوست می شود

ممکن است بسیاری از افراد نتوانند تلفن همراه را به پوست خود وصل کنند، در واقع اگر در شرایط کم با موبایل بازی کنیم، ممکن است روشنایی صفحه نمایش، پوست صورت را روشن کند.در این صورت، ایجاد چربی روی پوست صورت یا مسدود شدن منافذ بسیار آسان است.بنابراین دیر بیدار ماندن برای بازی با موبایل برای مدت طولانی برای پوست مفید نیست و ممکن است باعث بارش ملانین و ایجاد لکه هایی شود.

سنگ افرا یا اوپال چیست؟

5. تسریع در پیری پوست

اگر همیشه قبل از رفتن به رختخواب با تلفن همراه خود بازی می کنید، باید پس از مدتی بازی با تلفن همراه خود را متوقف کنید و متوجه شوید که پوست شما سریعتر پیر می شود، زیرا بسیاری از افراد قبل از رفتن به رختخواب از تلفن همراه استفاده می کنند و ناخودآگاه زمان خواب را هدر می دهند. زمان زیاد خواب ناکافی در شب، اثرات منفی آن آشکارتر است و ممکن است سرعت پیری تسریع شود.

بنابراین، اگر می‌خواهید از بدن خود به خوبی مراقبت کنید و سلامت خود را حفظ کنید، مهم‌ترین نکته این است که عادت‌های خواب خود را حفظ کنید و رفتارهای بد بازی با موبایل را قبل از خواب از خود دور کنید تا از اثرات منفی پیری سریع پوست از بین برود.

6. کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان

در واقع تا دیر وقت بیدار ماندن برای بازی با موبایل به مدت طولانی نیز باعث کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن و خستگی بیشتر بدن می شود.زندگی و کار عادی را تحت تأثیر قرار می دهد و زمانی که بسیاری از افراد در شب با تلفن همراه بازی می کنند، ممکن است به دلیل وضعیت نامناسب بر سلامت ستون فقرات گردنی تأثیر بگذارند.

7. درد ستون فقرات گردنی

اگر اغلب قبل از رفتن به رختخواب با تلفن همراه خود بازی می کنید، اگر بعد از مدتی متوجه شدید که ستون فقرات گردن شما درد می کند، باید بازی با تلفن همراه خود را متوقف کنید.بسیاری از افراد هنگام بازی با تلفن همراه حالت خوابیدن به پهلو را می گیرند و ناآگاهانه زمان زیادی را هنگام بازی با تلفن همراه تلف می کنند، در حالی که ستون فقرات گردنی وضعیت خاصی را حفظ می کند.

اگر زمان خیلی طولانی باشد، ممکن است گردش خون موضعی مسدود شود و اثرات منفی ناشی از عدم توانایی در خون رسانی به موقع مشهود شود و ممکن است باعث درد گردن و درد در ستون فقرات گردنی شود.اگر چنین تغییر فیزیکی آشکاری احساس کردید، باید فوراً بازی با تلفن همراه خود را متوقف کنید تا از ادامه کاهش عملکرد ستون فقرات گردنی جلوگیری کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.