تخفیف ویژه برای حمایت از کسب و کار ها

برای سفارش به بخش تبلیغات مراجعه کنید

مجله اینترنتی سرو دانلود

خانه » سرگرمی » آیا می دانستید » 7 مکان عجیب و دیدنی کره زمین

7 مکان عجیب و دیدنی کره زمین

Mount Roraima

7 مکان عجیب و دیدنی کره زمین

در این گزارش با 7 مکان‌ عجیب و دیدنی در کره زمین آشنا شوید

در این مطلب 7 مکان  خارق العاده در کره زمین را به شما معرفی می‌کنیم که ممکن است به اندازه کافی خیره کننده نباشند؛ اما به خاطر گسترده بودن مکان و یا تأثیرات طبیعی آن‌ها خاص و منحصر به فرد هستند.

 

1 – کوه رورایما «Mount Roraima»

Mount Roraima
کوه رورایما مکان قابل توجهی است. رورایما کوهی با سطح صاف است که تمام جهاتش به وسیله صخره‌های چهارصد متری احاطه شده است. این کوه در کشور‌های ونزوئلا، برزیل و گویان قرار دارد که تنها یک راه به صورت پله از سمت ونزوئلا برای رفتن به آن وجود دارد. در بالای این کوه هر روز بارانی است و گاهی آبشار‌های زیبایی در آن به وجود می‌آید.
2 – دهانه شهاب سنگ «Meteor Crater»
Meteor Crater
دهانه شهاب‌سنگ یا میتئور کریتر یک دهانه برخوردی شهاب سنگی است که در صحرای شمالی ایالت آریزونا قرار دارد. به این دلیل که عموما برای حوادث طبیعی نام نزدیکترین اداره پست برای آن‌ها انتخاب می‌شود، نام این دهانه میتئور انتخاب شده است. دهانه در حدود ۵۰ هزار سال پیش در دوران پلییتوسن ایجاد شده است. قطر این دهانه حدود ۱۲۰۰ متر، عمق آن حدود ۱۷۰ متر و دیواره پیرامونی دهانه حدود ۴۵ متر بلندتر از دشت اطراف آن است.

3 – دون دو پیلا «The Great Dune of Pyla»

 

The Great Dune of Pyla

از آنجا که اروپا صحرایی ندارد این مکان بزرگترین صحرای تل ماسه این قاره به شمار می‌رود. این تل ماسه سه کیلومتر طول دارد و عرض آن نیز ۵۰۰ متر است. این مکان از سطح زمین هم ارتفاع صد متری دارد. این مکان در میان یک جنگل قرار دارد و در طرف دیگر آن نیز دریاست.
4 – سُکُترا «Socotra»
Socotra
مجمع‌الجزایری است که در باختر اقیانوس هند، میان دو قاره آسیا و آفریقا و در دهانه خلیج عدن قرار دارد. این جزایر متعلق به کشور یمن است. گفته می‌شود این مکان یکی از بیگانه‌ترین پوشش گیاهی و جانوری را دارد چرا که درخت خون اژد‌های معروف در این مکان واقع شده. این درخت به شکل چتر و شیره آن نیز به رنگ قرمز است.
5 – روتوروآ «Rotorua»
Rotorua
یک منطقه مسکونی در نیوزیلند است که در کنار دریاچه‌ای به همین نام واقع شده. این شهر به خاطر فعالیت‌های زمین گرمایی مشهور است که گاهی باعث پراکنده شدن بوی گوگرد می‌شود.
6 – آبگیر دون خوان «Don Juan Pond»
Don Juan Pond
این دریاچه با شوری ۴۰ درصدی یکی از شورترین دریاچه‌های جهان را دارد. نمک این دریا باعث می‌شود آب تا دمای ۵۰ درجه سلسیوس نیز منجمد نشود. این مکان به نام دو خلبان بالگرد در نخستین پرواز جهت بازدید میدانی «آبگیر دون خوان» نامگذاری شد. آبگیر دون خوان بسیار کوچک است و عمق آن تنها یک دهم متر است.
7 – آبشار گوائیرا «Guaíra Falls»
Guaíra Falls

این آبشار که در نزدیکی رود گوائیرا واقع شده، از نظر حجم بزرگ ترین آبشار جهان است. به طور میانگین در هر ثانیه ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار فوت مربع از این آبشار، آب خارج می‌شود. این در حالی است که به طور میانگین از آبشار معروف نیاگارا در هر ثانیه ۷۰ هزار فوت مربع آب به پایین می‌ریزد.

منبع: ListVerse

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.