خانه » آیا می دانستید » 7 ژوئن روز جهانی بستنی شکلاتی

7 ژوئن روز جهانی بستنی شکلاتی

7 ژوئن روز جهانی بستنی شکلاتی

7 ژوئن روز جهانی بستنی شکلاتی

روز جهانی بستنی شکلاتی

روز جهانی بستنی شکلاتی هر ساله در 7 ژوئن برگزار می شود و همه چیزی که برای برگزاری این روز مورد نیاز است، یک بستنی شکلاتی است. کافی است که خودتان بتوانید در منزل این بستنی ها را درست کنید و مقدار کمی خامه روی آرد نشاسته بریزید و یک بستنی شکلاتی داشته باشید.

بستنی شکلاتی دومین طعم محبوب در جهان است ؛ مخصوصاً اگر روی آن وانیل ریخته شده باشد. طعم شکلاتی بستنی صد ها سال است که در بین مردم محبوبیت دارد.

پودر کاکائو در این بستنی با تخم مرغ، خامه، وانیل و شکر ترکیب شده و بستنی شکلاتی را ایجاد می کند، پودر کاکائو به بستنی رنگ قهوه ای می دهد. البته وانیل هم جزء محبوب ترین طعم های بستنی بین مردم محسوب می شد.

بستنی شکلاتی

روز جهانی بستنی شکلاتی روزی است که در آن وجود بستنی شکلاتی را جشن می گیرند. این روز در سال 1984 نام گذاری شد و اولین بار توسط آمریکایی ها معرفی شد که رسپی های مختلف بستنی را روی کار آورده بودند. از همان زمان بستنی ها در مغازه ها در نیویورک به فروش می رسید و کم کم به سراسر دنی معرفی شد.

وقتی ایتالیایی ها طعم شکلات را به بستنی اضافه کردند، بستنی شکلاتی جزء طعم های خیلی محبوب تر مورد استقبال قرار گرفت. به همین خاطر یک روز را به نام آن اختصاص دادند. در این روز دسر های بسیار خوشمزه در کارخانه ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

اگر قصد تهیه ی بستنی شکلاتی خانگی را دارید کافیست سری به مطلب ” در خانه بستنی شکلاتی خوشمزه را حرفه ای درست کنید ” بزنید.

بیشتر بخوانید :   19 جاذبه ی گردشگری و جاهای دیدنی آمستردام هلند

چند حقیقت کوتاه درباره بستنی شکلاتی

  • اولین بستنی های شکلاتی در ایتالیا در سال 1963 تولید شدند.
  • شکلات یکی از اولین طعم های بستنی محسوب می شود که قبل از وجود نوشیدنی هایی مثل هات چاکلت و قهوه روی کار آمد. (هات چاکلت هم یک نوشیدنی بسیار محبوب در قرن 18 در اروپا است و در کنار قهوه و چای جزء 3 نوشیدنی اول محسوب می شود. )
  • لاتین ها دو رسپی برای بستنی به وجود آوردند که پایه آن ها نوشیدنی بود و هر دو فقط حاوی شکلات و شکر بودند.
  • در سال 1775 دکتری ایتالیایی به نام فیلیپو بالدینی در متنی که نوشته بود، پیشنهاد داد که بستنی شکلاتی را به عنوان راهکاری برای درمان برخی از بیماری ها مصرف کنند.
  • در اواخر قرن نوزدهم، محبوبیت بستنی شکلاتی به شدت افزایش پیدا کرد و به اوج خود رسید.
  • بستنی تا سال 1800 یک دسر نایاب بود اما کم کم صنعت آن در بسیاری از کشور های بزرگ رواج و رونق پیدا کرد.

دانلود فیلم و سریال نیم بها

کسب درآمد

بیشتر بخوانید :   11 ورزش بی نظیر برای لاغری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *