خانه » آیا می دانستید » 9 عجایب طبیعت که کمتر دیده‌اید

9 عجایب طبیعت که کمتر دیده‌اید

واله دلا لونا

9 عجایب طبیعت که کمتر دیده‌اید

عجایب و مکان‌های حیرت انگیزی در کره زمین وجود دارند که در مورد تعداد زیادی از آن‌ها کمتر صحبت شده اما در این گزارش به آن پرداخته ایم.

عجایب طبیعی تقریبا در همه کشور‌ها قرار دارند و تنها تعداد کمی از آن‌ها در سراسر جهان هستند که ما از آن‌ها اطلاع داریم. در این لیست تلاش کرده ایم که تعدادی از عجایب کمتر شناخته شده را معرفی کنیم که ارزش آن را دارد زمانی که برای سفر بعدی خود برنامه ریزی می‌کنید به آن‌ها فکر کنید.

 

از هر کشوری یک مورد در این لیست آورده شده البته به معنای آن نیست که در بقیه کشور‌ها عجایب دیگری وجود ندارند. در ادامه با این مناطق آشنا شوید.

اِرگ شبی مراکش «Erg Chebbi»

اِرگ شبی مراکش

ارِگ شبی در دشت‌های مراکش قرار دارد و می‌توان در آن نمای خیره کننده حرکت باد در شن‌ها را دید که شما را به دنیای دیگر می‌ برد. این مکان حدود ۲۲ کیلومتر طول دارد و ارتفاع تعدادی از تپه‌های شنی آن ۱۵۰ متر هستند.برخی معتقد هستند این شن‌ها درد‌های جسمی را درمان می‌کنند به همین دلیل مراکشی‌ها هر ساله از این مکان دیدن می‌کنند و خود را تا گردن در شن‌های داغ دفن می‌کنند.

برایس کنیون ایالات متحده «Bryce Canyon»

برایس کنیون

این مکان در خود آمریکا شناخته شده است، اما بسیاری از افراد در خارج از این کشور با برایس کنیون آشنا نیستند. در این پارک ملی مجموعه‌ای از ستون‌های برابر وجود دارد. هوازدگی و فرسایش آب باعث ایجاد چنین ستون‌های عجیبی شده که نام علمی آن Hoodoos (دودکش جن) است.

بیشتر بخوانید :   چرا با شکستن قولنج صدا ایجاد می شود؟

پانتانال برزیل «Pantanal»

پانتانال

پانتانال بزرگترین تالاب جهان است. جدا از منظره زیبایی که دارد، این مکان محل زندگی حیات وحشی باورنکردنی است. برگچه خوار یا کپی بارا و مورچه خوار‌های بزرگ از جانوران بومی این منطقه هستند.

پلایا آسشنال کاستا ریکا «Playa Ostional»

پلایا آسشنال

هر ساله ساحل این منطقه مملو از هزاران لاک پشت می‌شود چرا که یکی از معدود مکان‌های مناسب برای این لاک پشت‌های نادر محسوب می‌شود که اکنون به یک پارک ملی تبدیل شده است. اگر در زمان مناسبی از سال سفر کنید می‌توانید این منظره باورنکردنی را ببینید.

تالاب آبی ایسلند «Iceland»

تالاب آبی

آب‌های این تالاب زیبا دمایی بین ۳۷ الی ۳۹ درجه سانتی گراد دارد. این چشمه آبگرم در یک زمین گدازه‌ای قرار دارد که به دلیل غنی بودن مواد معدنی آن برای بیماری‌های پوستی مثل «پسوریازیس» مفید است. به دلیل قوانین بهداشتی ایسلند، کسانی که بخواهند در این مکان حمام کنند هشدار داده می‌شود. اگرچه خود این مکان طبیعی است، اما آب آن به وسیله یک نیروگاه زمین گرمایی که در همان نزدیکی قرار دارد تامین می‌شود.

واله دلا لونا شیلی «Valle de la Luna»

واله دلا لونا

اگر به این مکان بروید تصور می‌کنید که به طرز معجزه آسایی روی سطح ماه فرود آمده اید. طیف چشمگیری از بافت‌ها و رنگ‌های این منطقه که به وسیله باد و آب شکل گرفته و همینطور دریاچه‌های خشک شده شبیه چاله‌هایی هستند که روی سطح ماه قرار دارند.

دره کولکا در پرو «Colca Canyon»

دره کولکا

دره کولکا، بیش از دوبرابر دره گرند کنیون در ایالت متحده عمق دارد و هنوز ساکنانی را در خود دارد. علاوه بر مکان‌های باستانی و جاذبه‌های فرهنگی، تعداد زیادی اسپا (مکانی با آب‌های معدنی) برای کسانی دارد که می‌خواهند در آب‌های زیرزمینی باشند.

بیشتر بخوانید :   9 جاذبه و عجایب زیبای طبیعت

وایو تاپو نیوزیلند «Wai-o-Tapu»

وایو تاپو

وایو تاپو یکی از بهترین عجایب زمین گرمایی در نیوزیلند است. در این مکان که راه رفتن در طول آن سه ساعت طول خواهد کشید آبفشان‌ها و البته رنگ‌های جذابی وجود دارد.

دره جیوژایگو چین «Jiuzhaigou Valley»

دره جیوژایگو

جیوژایگو که به معنای «۹ روستا» است، نام خود را از ۹ روستای تبتی که در این دره قرار دارد برداشته است. ورودی این دره، دریاچه‌ها و برکه‌های زیبایی قرار دارد و کوه‌هایی که با برف پوشانده شده در دور و بر آن قرار دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[uniplace_links]