مجله اینترنتی سرو دانلود

خانه » ریپرتاژ » تجهیزات سنگ شکن

تجهیزات سنگ شکن

تجهیزات سنگ شکن

تجهیزات سنگ شکن

شفت لنگ فک ، قطعه‌ای است که در دستگاه‌های خراطی و سوراخکاری به کار می‌رود و برای نگهداری قطعه‌ی کار (مانند فلزات، چوب و پلاستیک) استفاده می‌شود. این قطعه شامل یک شفت اصلی و دو یا چند فک است که قادر به گرفتن قطعه‌ی کار هستند.

 

اما شفت کرنک، یک قطعه‌ی مهم در موتورهای احتراق داخلی است که برای تبدیل حرکت خطی پیستون به حرکت چرخشی موتور استفاده می‌شود. این قطعه شامل یک شفت اصلی است که به وسیله‌ی چندین فلنج با سایر قطعات موتور (مانند بستر بلوک موتور، پیستون و…) متصل می‌شود. شفت کرنک، با توجه به نوع و سایز موتور و تعداد سیلندرهای آن، در انواع مختلفی تولید می‌شود و بسیار مهم در عملکرد موتورهای احتراق داخلی است. بنابراین، این دستگاه و شفت کرنک، دو قطعه‌ی متفاوت هستند و کاربردهای مختلفی دارند.

سندان کوبیت یا kubit anvil یکی از ابزارهای مهم در صنعت سنگ‌کاری و فلزکاری است که برای شکافتن، خراشیدن و فشار دادن سطوح سخت مانند سنگ، فلز و سایر مواد استفاده می‌شود. این ابزار در واقع یک سندان کوچک است که از جنس فولاد و یا آلیاژهای دیگری ساخته می‌شود و دارای سطح صاف و صیقلی است.

سندان کوبیت به دلیل ساختار جمع و جور و سبک وزن، برای استفاده در فضاهای محدود و دسترسی به سطوح دشوار و استفاده در محل کارهای سنگ‌کاری و فلزکاری بسیار مناسب است. این ابزار به عنوان یک ابزار دستی مهم در کارگاه‌های سنگ‌کاری و فلزکاری به کار می‌رود و برای ایجاد خطوط حکاکی دقیق و شکافتن سطوح سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چکش بهرینگر HS11 یک نوع چکش کوچک و سبک است که برای کارهای سنگ‌کاری، ساختمانی و نصب لوله‌ها و کانال‌ها در سنگ و بتن استفاده می‌شود. این چکش از نوع پیستونی بوده و با هواکشی که از طریق خط لوله‌های هوا به داخل آن می‌رسد، انرژی لازم برای ضربه زدن به سطح کار را تأمین می‌کند.

وزن کم و ابعاد کوچک این چکش، باعث می‌شود که کاربران بتوانند به راحتی آن را در دست بگیرند و در محل کار استفاده کنند. قابلیت تنظیم قدرت ضربه و فرکانس ضربه‌های این چکش از دیگر ویژگی‌های آن است که بسته به نوع کار و جنس سطح کار، قابل تنظیم است.

منبع : https://bikaransanat.com/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.