خانه » آموزش » سبک زندگی » ۶ ترفند برای فراموش‌کردن شخص مورد علاقه‌مان که ما را دوست ندارد

۶ ترفند برای فراموش‌کردن شخص مورد علاقه‌مان که ما را دوست ندارد

شکست عشقی

۶ ترفند برای فراموش‌کردن شخص مورد علاقه‌مان که ما را دوست ندارد

اگر شما هم در زندگی خود تجربه این را داشته اید که شخص مورد علاقه‌تان دوستتان ندارد، در این گزارش همراه باشید تا راهکار‌های لازم را به شما نشان دهیم.

حتما برای بسیاری از ما در طول زندگی پیش آمده که به شخصی علاقمند شویم، اما او ما را دوست نداشته و هیچ حسی به ما ندارد. برخی مواقع نیز با شخصی مدت کوتاهی بعد از مراسم خواستگاری جهت آشنایی بیشتر در ارتباط هستید، اما به دلایلی او به این نتیجه می‌رسد که شما انتخاب مناسبی برایش نبوده اید، اما قلب شما همچنان پیش او جا مانده و یک دل نه صد دل عاشقش شده اید.

 

اگر شما در این موقعیت قرار بگیرید چگونه خود را از چنین بحران روحی نجات می‌دهید. چطور هنگام شنیدن یک موسیقی عاشقانه یا تماشای فیلمی رومانتیک به یادش نیفتیم و دچار افسردگی نشویم؟ اگر شما هم در زندگی خود چنین تجربه‌ای را داشته اید با ما در ادامه این گزارش همراه باشید تا راهکار‌های خلاصی از چنین گرداب عاطفی را به شما نشان دهیم.

۱- نادیده گرفتن خاطرات

شما باید گردش خاطرات مدت کوتاه بعد از خواستگاری که جهت آشنایی با دختر یا پسر مورد علاقه خود گذرانده اید را در ذهن خود متوقف کنید. برای این کار در مرحله اول باید حقیقت را پذیرفت که به هر دلیلی او شما را دوست ندارد و با فکر کردن مداوم درباره او، طرف مقابل به زندگی‌تان باز نخواهد گشت و زمان نیز منتظر فکر کردن شما نمی‌ماند؛ بنابراین برای پیشرفت و ادامه زندگی باید با در نظر گرفتن حقایق خاطرات را دور بریزید و به آینده روشن تمرکز کنید.

بیشتر بخوانید :   9 ترفند برای رفع هر بوی بدی از یخچال فریزر

۲- از شر آنچه او را به شما یادآوری می‌کند خلاص شوید

سعی کنید هرچیزی را که در دوران کوتاه آشنایی بعد خواستگاری بین شما رد و بدل شده است را دور از دیدرس خود بگذارید تا مدام یاد چیزی که به شما باز نمی‌گردد و تفکر به آن هیچ ثمره‌ای ندارد در ذهنتان زنده نشود.

۳- هیچ عشقی کامل نیست

ما باید افسانه عشق ایده آل و بی نقص را از ذهن خود دور بریزیم و به این فکر کنیم شخصی که بعد خواستگاری از انتخاب کردن ما منصرف شده نیز فقط یک تجربه بوده تا در مراحل بعدی انتخابی درست تری داشته باشیم و به عشق تکامل یافته تری برسیم. شاید این دست تقدیر برای رسیدن شما به شخص بهتر و کامل تری باشد.

۴- از تکرار برخی افکار دست بردارید

فکر کردن مداوم به این که “حالا من بدون او چگونه به زندگی ادامه دهم، او تنها کسی بود که دوستش داشتم یا همه چیز و همه کس مرا یاد او می‌اندازد” جز اینکه شما را در یک حلقه محاصره کند و جلوی پیشرفتتان را بگیرد هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. فراموش نکنید که این مواد افکاری هستند که شما را در زندگی شکست می‌دهند. سرانجام دست سرنوشت به شما خواهد آموخت، با کسی که شما را دوست ندارد رابطه تان را ادامه ندهید.

۵- غرور شما صدمه دیده است

حق با شماست، چون غرورتان صدمه دیده است، بله این حقیقتی انکار ناپذیر است. کسی که دوستش داشته اید به رابطه با شما پایان داده است و این موضوع روح شما را می‌خراشد. یک نکته را، اما از یاد نبرید که این تصمیم شما نبوده و انتخاب طرف مقابل است. پذیرفتن همین واقعیت به شما قدرت خواهد داد که غرور زخمی خود را التیام بخشید و دیگر خود را مقصر ندانید. دست روی زانوی خود بگذارید و برای شروع یک زندگی جدید از جا بلند شوید.

بیشتر بخوانید :   6 روش کنترل معاشرت با افراد تهدیدگر

۶- اما نکته نهایی و شاه کلید فراموشی این زخم عمیق

سرک کشیدن به مکان‌هایی که پسر یا دختر مورد علاقه شما به آنجا رفت و آمد دارد اکیدا ممنوع است، به خصوص در زمان‌هایی که میدانید او به آن اماکن می‌رود. دیدار پنهانی او از فاصله دور و به مدت کوتاه هیچ دردی از شما دوا نمی‌کند و بدتر نمک روی زخمتان می‌پاشد. این اتفاق به هیچ وجه برای شما مفید نیست و فقط خاطراتی که برای فراموشی شان خود را آب و آتش زده اید را دوباره در ذهنتان زنده می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[uniplace_links]